Rally Trophy - rally ve vašem počítači

Historická i moderní auta v rally, jak je možná neznáte

Rally skupina B

Když vznikla rallyová skupina speciálů kategorie B, světová rally se navždy změnila. Béčka přilákala k těmto závodům miliony diváků a stala se dodnes jednou z nejslavnějších, ale i nejnebezpečnějších etap automobilového sportu. Proto béčka nemohou chybět ani v Rally Trophy.

Peugeot 205 T16 Evo II

Screenshot 2009-08-0

Druhá evoluce Peugeotu nesmí ve hře chybět. Oproti svým předchůdcům - Taxi a Belga byl vytvořen jiným tvůrcem a má i rozdílné jízdní vlastnosti, zcela jiné než Taxi, podobné, ale příjemnější než Belga. Bezesporu patří mezi nejrychlejší a nejovladatelnější modely skupiny B.

MG Metro

Screenshot 2009-08-0

Druhý model MG Metro vytvořený do hry je v barvách, ve kterých jezdil mistrovství Evropy. Výhodou je, že se nejedná o skin, ale o zcela nové auto, navíc od jiného autora, takže jízdní vlastnosti jsou  jiné. Ne o moc, ale dá se to při řízení poznat. Přesto i tento model patří mezi ty, co jsou dostatečně rychlé a dobře ovladatelné, takže je radost s ním jezdit.

Porsche 911 RS SC

Screenshot 2009-08-0

Velmi krásně udělaný model Porsche v originálních Rothmans barvách je grafickou ozdobou modelů pro skupinu B. Co se týká jízdních vlastností, to už je slabší, ale celkově bych řekl, že tento model vcelku odpovídá skutečnost, protože i skutečný stroj byl po jízdní stránce horší jak Metro, Peugeot 205 T16 či Lancia S4.

Ford RS 200

Screenshot 2009-08-0

Náhderně zpracovaný Ford RS 200 týmu Belga je jednoznečně nejsilnějším autem nejen skupiny B, ale celé Rally Trophy. Obrovské zrychlení, vysoká rychlost a skvělá ovladatelnost jej předurčuje k vítězství ve skupině B, ale i v souboji s vozy třídy WRC. Bohužel je jeho " dokonalost" příliš viditelná, takže ostatní modely vždy bojují pouze o druhé místo. Zastavit ho může jen těžká nehoda na trati. Drobné návštěvy okolí většinou neznamenají ztrátu pozice, protože Ford se pohybuje všude s obrovským náskokem před ostatními modely.

Peugeot 205 T16 Evo I

Screenshot 2009-08-0

Peugeot v barvách Belga je jedno z nejpodařenějších aut skupiny B. Je dostatečně rychlý a má vcelku přijatelné ovládání. Je schopen boje o druhou příčku mezi modely skupiny B.

Ford RS 200

5363.jpg

Toto není model auta do hry, ale pouze skin pro model ve zbarvení týmu Belga, který je představen samostatně.

Renault R5 Turbo

Screenshot 2009-08-0

O tomto autě lze říci, že plně odpovídá své předloze. Je krásně vykreslené a jeho bídné jízdní vlastnosti jako by byly přesnou kopií toho, jak se skutečnému vozu dařilo. Na silnici to ještě jde, ale v terénu je to bída a utrpení.

Lancia 037

Screenshot 2009-08-0

Lancia 037 patřila mezi klasické vozy skupiny B. V soubojích s Audi quattro měla handical pouze zadního náhonu. Totéž platí i pro model vytvořený do hry. Auto nepatří mezi nejrychlejší a bohužel se nemůže spolehnout ani na dobré řízení, brzdy či stabilitu. Mezi modely skupiny B patří k tomu nejhoršímu, konkurovat může a to s vypětím všech sil Mazdě RX 7 či Renaultu R5 Turbo.

Tovární MG Metro

Screenshot 2009-08-0

Název "tovární" byl vybrán záměrně, různí tvůrci vytvořili krom tohoto stroje i jeho jiné barevné modifikace.

Metro je skutečným béčkovým strojem. Je ukázkou toho, jak by měly modely aut vypadat. Je dostatečně rychlé, má dostatečně účinné brzdy a velmi dobré, reálné řízení, prostě správně vyvážený vůz, který při používání hlavy při řízení dokáže pořádně prohnat soupeře.

Lancia S4

Screenshot 2009-08-0

Lancia S4 patřila mezi poslední tři vyrobená béčka, tedy k tomu nejlepšímu. Nejinak je to i ve hře. Krásně prokreslený model má raketový start a dosahuje extrémních rychlostí. S řízením je to o něco horší, auto poměrně pomalu reaguje na brzdy a směrová stabilita je také průměrná. Přesto je Lancia zajímavou ukázkou, jak se dá v této hře jezdit při používání rozumu. V rámci doplňků lze u tohoto modelu změnit zvuk motoru.

Mazda RX-7 Savana

Screenshot 2009-08-0

Tento model byl autorem vytvořen podle skutečného auta, které však jezdilo dlouho po skončení existence skupiny B, takže zbarvením žádné béčkové Mazdě neodpovídá.

Jízdní vlastnosti jsou dost divoké. Auto má velmi dobrý start, ale postrádá vyšší rychlost a řízení je rozhodně jeho slabinou. Navíc má zřejmě špatně nastavené těžiště, takže model je náchylný na " kotrmelce " . V nabídce béček patří k těm jízdními parametry nejhorším.

Toyota Celica TA64

Screenshot 2009-08-0

Vytvoření tohoto modelu je jistě skvělý počin autora neboť Celica TA 64 Twin Cam Turbo, jak zní celý nazev se v žádné jiné hře nevyskytuje.

Na druhou stranu však je nutno říci, že jízdní vlastnosti se " nepovedly". Auto není úplně nejrychlejší a řízení i brzdy patří k jeho slabinám. V porovnání se standartní nabídkou vozů ve hře se dá srovnávat přibližně se Stratosem, ale nemá na Fulvii.

Peugeot 205 T16 Evo I

Screenshot 2009-08-0

Jedním z Peugeotů, které nadšenci pro tuto hru vytvořily je tento " taxík". Auto je velmi rychlé, dobře reaguje na brzdu a vcelku i uspokojivě funguje řízení. Jeho velikou slabinou je velice malá či spíš žádná účinnost ruční brzdy, díky čemu v závodech velmi ztrácí.

Audi S1

Screenshot 2009-08-0

Velmi pěkně udělaný model Audi S1 do hry je hodně podobný svému vzoru. Stejně jako u něj platí, že se jedná o jeden z nejrychlejších automobilů ve hře, ale také jeden z nejhůře ovladatelných strojů skupiny B. Udržet toto " monstrum" na trati je někdy opravdové umění.